* Разам дзецям

Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.
* Разам дзецям

* независимая волонтёрская инициатива


+3
Мара
anniesun
Utochkina
Участников: 7

    Спектакль "Новая Золушка"

    Опрос

    Кого бы Вы хотели играть в спектакле?

    [ 1 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap14%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [14%] 
    [ 1 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap14%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [14%] 
    [ 1 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap14%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [14%] 
    [ 1 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap14%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [14%] 
    [ 1 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap14%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [14%] 
    [ 2 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap29%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [29%] 
    [ 0 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap0%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [0%] 
    [ 0 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap0%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [0%] 
    [ 0 ]
    Спектакль "Новая Золушка" Vote_lcap0%Спектакль "Новая Золушка" Vote_rcap [0%] 

    Всего проголосовало: 7
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Пн Сен 05, 2011 12:06 pm

    Все задумки и обсуждения по спектаклю можем продолжить в этой теме.

    Кстати, а когда следующая репетиция? santa
    anniesun
    anniesun


    Сообщения : 9
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  anniesun Вт Сен 06, 2011 8:31 am

    Прывітанне!А давайце перад кожнымі рэпетыцыямі, будзем праводзіць трэнінгі на развіцце акцерскага "інструмента", таму бярыце з сабой зручную вопратку, у якой вы можаце займацца. Smile
    А яшчэ прапаноўваю кожнаму трошачкі прадумаць мізансцэны спекту, каб абмеркаваць іх на рэпетыцыі, уявім сябе сапраўднымі рэжысерамі! Wink


    "Актеры не похожи не обычных людей. То есть именно что ПОХОЖИ, но на самом деле это, возможно, некий особенный подвид homo sapiens, обладающий своими специфическими повадками." jocolor
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Вт Сен 06, 2011 4:23 pm

    Отличная идея про тренинги! А кто их сможет провести? И что за одежка должна быть для них?)))
    anniesun
    anniesun


    Сообщения : 9
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  anniesun Вт Сен 06, 2011 10:05 pm

    Звычайныя трэнінгі на размінку, магу праводзіць я, а там можна будзе пашукаць людзей.)Вопратка звычайная, проста, каб не сціскала рухі.)
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Ср Сен 07, 2011 1:14 pm

    Цудоўна ідэя, Ань!!! What a Face
    выдатна будзе, калі ў цябе будзе атрымлівацца праводзіць гэта, хаця б напачатку))

    Кацюш, зможаш у рассылцы першай тады папярэдзіць людзёй пра вопратку і мізансцэны??

    Наконт наступнай рэпетыцыі чарговы раз дакучала Натальлі акурат сёньня - яна абяцалася сёньня зноў тэлефанаваць)
    Як толькі хоць што будзе вядома - адразу ж паведамлю вам!!!
    (калі да канца тыдня будзе глуха, зноў буду зьвязвацца са Стрэльскім - якраз тыдзень міне, як ён і казаў)))
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Ср Сен 07, 2011 3:12 pm

    Мара пишет:Цудоўна ідэя, Ань!!! What a Face
    Кацюш, зможаш у рассылцы першай тады папярэдзіць людзёй пра вопратку і мізансцэны??
    Ок! Как только будет информация про время следующей встречи, сделаю рассылку.

    Может быть попробуем в понедельник после встречи касательно БелАЗа прямо в парке на сцене, если будет погодка, порепетировать? Даже без режиссера, поучим пока роли, потренируемся по Анютиной технологии Smile
    anniesun
    anniesun


    Сообщения : 9
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  anniesun Ср Сен 07, 2011 9:13 pm

    Файная ідэя, наконт рэпы ў панядзелак. Smile
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Чт Сен 08, 2011 6:55 am

    яно-та ўсё добра, толькі я нешта зусім ня ўпэўнена наконт надвор'я... Suspect

    давайце, можа, пакінем гэты варыянт на той выпадак, калі па становішчы на суботу ня будзе ніякіх альтэрнатыў на бліжэйшы час?
    (калі вы згодныя, то я абавязуюся ў сб адпісацца, ці знайшла што-небудзь на наступны тыдзень!)
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Чт Сен 08, 2011 3:21 pm

    Оки, тогда ждем новостей cyclops
    На всякий случай напишу, что в субботу буду в отъезде, а в воскресение буду занята с 16 до 18 примерно.
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Вс Сен 11, 2011 10:44 am

    Вельмі выбачаюся, што не напісала ўчора!!!!! Вінаватая!

    З рэжысэрам усё дагэтуль вельмі мутна Suspect
    Таму! Аляксей Стрэльскі - нашая надзея. Але ён сказаў, каб мы абавязкова сустрэліся яшчэ і без ягонага ўдзелу, яшчэ і самастойна.

    Таму! У панядзелак нашая сустрэча адбудзецца!!!
    Кацюш, пішы людзям на 19.00 на сцэне ў Парку Горкага! (мяркую, абмеркаваньне БелАза больш за паў-гадзінкі дакладна ня зойме)

    А таксама Стрэльскі нас будзе чакаць пад мастом ля ТБД у чацьвер а 19.00!!!

    Можна ў рассылцы адразу пра абедзьве сустрэчы і пісаць! (і пра разьмінку)

    Яшчэ раз выбачаюся і да сустрэчы!!! cheers
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Вс Сен 11, 2011 5:42 pm

    Я подготовила рассылку для участников форума. Т.е. всем, кто зарегистрировался, рассылка придет.

    Место встречи я написала в 19-00 возле кафе "Жар-птица". А уже все вместе потом пойдем искать сцену или другое свободное место.

    alien cat santa farao sunny
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Пн Сен 12, 2011 7:11 am

    Выдатна!
    Кацюш, а ты не магла б астатнім (хто не зарэгістраваўшыся на форуме) даслаць тое самае толькі з паштовай скрыні??

    Тым кантактам, што ў мяне былі, я з агульнай твой тэкст скапіявала, але, баюся, у мяне далёка ня ўсе былі
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Пн Сен 12, 2011 11:59 am

    По всем адресам, которые у меня были дополнительные, я продублировала сообщения о репетиции. Может быть люди еще успеют сегодня увидеть сообщения, ну или подтянутся к четвергу. alien
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Пн Сен 12, 2011 1:57 pm

    цудоўненька!
    дзякуй, Кацюш)

    прашу прабачэньня за лішнія ўдакладненьні з майго боку) albino
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Вс Сен 18, 2011 6:44 pm

    Дорогие друзи Smile А когда репетируем в следующий раз?

    Может завтра в часиков 7? или во вторник после 7? А то опять придем к Стрельскому неподготовленные, и уже забывается все, что было в четверг... стыдно Sad

    Про место репетиции не волнуйтесь, было бы желание, а место найдется. Можно на жд вокзале, я знаю там несколько клевых закутков. Или может еще какие места у Вас есть на уме.

    Через недельку я уезжаю почти на 2 недели, и тогда уже будите без меня репетировать временно... Embarassed
    anniesun
    anniesun


    Сообщения : 9
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  anniesun Вс Сен 18, 2011 9:14 pm

    Прывітанне!Smile Я згодна, трэба рэпаць больш!! У мяне есць магчымасць сустрэцца ў аўторак а семай, каму яшчэ зручна?
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Пн Сен 19, 2011 7:20 am

    Шкада, што ты зьязджаеш.. Sad
    Але 2 тыдні, нашчасьце, не такі вялікі тэрмін Wink

    Дзяўчаткі\хлопцы, я б сустрэлася парэпетаваць з радасьцю вялікай, але, нажаль, гэтыя 3 дні да чацьвера ў мяне ўсе занятыя ўжо (((
    Але вы можаце заплянаваць на заўтра, напрыклад. І калі ўжо зараз даць абвестку, то, верагодна, здолеюць далучыцца тыя, хто ня можа па чацьверах, напрыклад.
    (толькі раю тады папрасіць іх абавязкова загадзя адпісацца пра намер прыйсьці - каб бачыць, колькі народу зьбіраецца быць. як мала, то і папярэдзіць іх, што адмяняецца)

    Кацюшка, і ўжо можна рабіць рассылачку пра чацьвер Exclamation , каб ужо плянавалі людзі)
    У цябе ў самой атрымліваецца а 19.00, ці ты затрымаесься??

    П.С.: Рэжысэр сасьпела нам нешта прапанаваць) Як што даведаюся - адразу дам ведаць!
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Пн Сен 19, 2011 7:22 am

    anniesun пишет: Прывітанне!Smile Я згодна, трэба рэпаць больш!! У мяне есць магчымасць сустрэцца ў аўторак а семай, каму яшчэ зручна?

    А! калі а 19.00, то я здолею на паў-гадзінкі!!
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Пн Сен 19, 2011 2:07 pm

    Мара пишет:Кацюшка, і ўжо можна рабіць рассылачку пра чацьвер Exclamation , каб ужо плянавалі людзі)
    У цябе ў самой атрымліваецца а 19.00, ці ты затрымаесься??

    В четверг я успею вовремя - к 19 00, а вот завтра чуть-чуть опоздаю - примерно в 19-30 смогу куда-то подтянуться. Встретимся на вокзале? Места для репетиции у нас же пока нету.
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Пн Сен 19, 2011 2:44 pm

    Добра!
    толькі давайце, можа, усё ж, папярэдне зьбярэм адказы на запрашэньне?
    Проста калі ў нікога болей не атрымаецца, то выйдзе, што мы з Аней дваіх паседзімо з 19.00 да 19.30, а потым Аня з Кацей дваіх з 19.30.. scratch

    Калі людзі падграбуцца, давайце сустрэнемся па-любому! clown
    як вы лічыце???
    anniesun
    anniesun


    Сообщения : 9
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  anniesun Пн Сен 19, 2011 5:25 pm

    У вас есць тэлефоны ўдзельнікаў у спекце? можа лепей патэлефанаваць і запытацца, бо зноў жа можа яны не зайдуць на скрыню і нават не даведаюцца а магчымай рэпе. Нам патрэбны 2 хлопцаў, і добра было акрамя Каці, мяне і Мары, яшчэ 2 дзяўчынкі. Калі ласка, вельмі патрэбна рэпаць, бо час ідзе, са Стрэльнікавым мы таксама займаемся вельмі мала, пажадана тады, каб часцей сустракаліся самастойна, бо інакш працэс пастаноўкі вельмі зацягнецца..
    Абдымаю ўсіх!Smile
    Sane_Fool
    Sane_Fool


    Сообщения : 45
    Дата регистрации : 2011-08-29
    Откуда : Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Идея для сцены "Принц-Дочка"

    Сообщение  Sane_Fool Пт Сен 23, 2011 6:23 am

    Добрый день.
    Возникла идея. Мне просто как-то не очень гармонично и естественно кажется момент с копашением Принца в момент, когда Дочка убегает с ноутом.
    Идея в следующем:
    Поскольку Принц у нас геймер заядлый, то он вскакиевает со своего стула практически сразу, как дочка крадёт ноут. Но не бежит, а становиться в стойку и начинает покачиваться в стиле "Мортал-Комбат". Звучит в фанере легендарная фраза "Fatality!!!" и после этой фразы он уже бежит.

    us.bestgraph.com/gifs/m_kombat-1.html
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Мара Пт Сен 23, 2011 7:12 am

    Sane_Fool пишет:Добрый день.
    Возникла идея. Мне просто как-то не очень гармонично и естественно кажется момент с копашением Принца в момент, когда Дочка убегает с ноутом.
    Идея в следующем:
    Поскольку Принц у нас геймер заядлый, то он вскакиевает со своего стула практически сразу, как дочка крадёт ноут. Но не бежит, а становиться в стойку и начинает покачиваться в стиле "Мортал-Комбат". Звучит в фанере легендарная фраза "Fatality!!!" и после этой фразы он уже бежит.

    us.bestgraph.com/gifs/m_kombat-1.html

    па-мойму, афігенская ідэя!!!! rabbit
    Хоць колькі-небудзь геймеры абавязкова зацэняць!! Exclamation ))))))

    Калі мы такімі разінкамі насыцім пастаноўку, атрымаецца найшыкоўнейша!)
    (калі на прэм'еру ўдасца патрапіць аўтарам - а запрасіць іх трэба абавязкова!!! - спадзяюся, яны будуць прыемна здзіўленыя)))

    І яшчэ ! ! ! Exclamation Exclamation Exclamation
    Народ! Вазьміце з сабой заўтра тэксты сьпектакля!!!
    Бо магчыма, Стрэльнікаў прапануе парэпетаваць пасьля Жодзіна адразу. Але баюся, нам будзе ўжо не да рэпетыцый. І ўсё ж, на ўсялякі захапіце!!! Wink
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Спектакль "Новая Золушка" Empty НАСТУПНАЯ РЭПЕТЫЦЫЯ

    Сообщение  Мара Вт Сен 27, 2011 9:33 pm

    ЛЮДЗІ!

    наступная рэпетыцыя!
    панядзелак (3 кастрычніка) а 18.30 ў Палацы дзяцей і моладзі, кабінет 518.


    Кацюш! ты зможаш зараз усім запрашэньне разаслаць? Калі не, то дашлі мне, калі ласка, кантакты ўсіх зацікаўленых (ці проста дай ведаць - я іх яшчэ раз у Паліны папрашу)

    Калі так, то можаш любога з нас тэлефоны пакінуць!


    І проза: гэтая рэжысэр, Настасься, сказала, што на яе погляд казаць праз казку дзецям з дзет.дома "не сядзіце бясконца за кампом"=казаць галодным у Афрыцы "не займайцеся абжорствам, гэта шкодна". Таму яна жадае гэта перарабіць..
    І ўвогуле жадае прапанаваць сваю нейкую казку.

    Таму да гэтага рыхтуйцеся, каб мець што адказаць!
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Спектакль "Новая Золушка" Empty Re: Спектакль "Новая Золушка"

    Сообщение  Utochkina Чт Сен 29, 2011 7:21 am

    Я разослала сообщение о репетиции всем, кто зарегистрирован на форуме и еще тем контактам, которые мне дала Полина. Надеюсь, что все-таки появятся новые лица.

    Из тех, кто еще не приходил, мне отписывалась Масаковская Татьяна. Она хотела бы участвовать, но у нее редко бывает доступ к интернету, и потому она уже поздно видит сообщения о репетициях.

    Может быть у кого-то есть ее номер телефона, чтобы ей позвонить и сообщить о дате репетиции?

    К сожалению, я не смогу присутствовать 3 октября на репетиции, так как еще буду в отъезде. Сегодня только вернулась из Москвы и вечером снова уезжаю из Минска до следующего четверга.

    На мой взгляд в нашем спектакле нет открытой пропоганды вреда компьютера и отрицания его как части нашей жизни, но показана альтернатива живого общения и изучения окружающего мира.

    Вполне возможно, что режиссеру просто не по Душе именно этот сценарий. Может быть она сможет поделиться с нами своими не менее интересными идеями. И тогда можно будет подумать над двуми проектами. Одно другому не мешает.

    Мы же с вами тоже не какие-нибудь глупые или бездушные люди, без вкуса и ощущений, чтобы предлагать детям то, что им может навредить или что будет совсем не интересно. Поэтому ничего страшного не вижу в том, чтобы рассмотреть то, что режиссер сможет нам предложить, а там уже вместе решим по ощущениям, как сделать: менять что-то или не менять, делать два проекта или один.

    Обнимаю вас!

      Текущее время Пт Апр 19, 2024 3:34 am