* Разам дзецям

Вы хотите отреагировать на этот пост ? Создайте аккаунт всего в несколько кликов или войдите на форум.
* Разам дзецям

* независимая волонтёрская инициатива


+5
i.kizereva
foksalissa
Алесь
Utochkina
Мара
Участников: 9

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Utochkina Чт Май 10, 2012 10:48 am

    Мара пишет:да, Кацюш, на ніх мы і разьлічваем!
    відаць, спатрэбіцца зноў такі бусік замовіць, як у Мір бралі!
    а можаш, калі ласка, даць там іх кантакты, ці неяк замовіць?

    Вот еще нашла контакты водителя, он тоже недорого берет, и микроавтобусик у него хороший. Только кол-во мест точно не знаю. Мой коллега его арендовал для Ротари клуба, для детей.

    +375 29 659-07-36 Геннадий

    Сможете позвонить или мне самой набрать?
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Чт Май 10, 2012 11:24 am

    шкада, канешне, шкада..

    але нічога: ты, Алісс, арыентуйся, што мы 20 плянуем, і калі ў цябе атрымаецца - супер! ну не - тады іншы раз Smile

    а Саша са струнным квартэтам на 20 дамовіўся - яны пакуль могуць у любы час і чакаюць толькі нашага адказу Smile
    і ўвогуле прасілі, каб мы іх усюды запрашалі і заўжды мелі на ўвазе, бо ў ніх велізарнае жаданьне граць для дзяцей паўсюль навокал!

    таму калі ў Магіі і Рэха атрымаецца, то гэтага будзе дастаткова Smile

    П.С.: Алісса і Аня ейная Сяргею, Тані і Каці падарункі куплялі Very Happy

    П.С.': А з Кацяй размаўляў хто-небудзь? яна заблякаваная.. Па маіх зьвестках, яна ўжо тыдзень як у Навінках.. Можа, хто што яшчэ ведае?
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Utochkina Чт Май 10, 2012 11:38 am

    Катюша в Новинках, все верно Sad

    Мы с Ирой ездили к ней, и Алиса тоже. Вроде Алиса и вчера у Кати была, так что у нее новости должны быть по новее.
    foksalissa
    foksalissa


    Сообщения : 127
    Дата регистрации : 2011-10-28
    Возраст : 40
    Откуда : Минск

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  foksalissa Чт Май 10, 2012 11:42 am

    Я была у Кати уже 2 раза, 5 мая и вчера. Ещё Ира с Катей к ней ездилиSmile
    Она там нормально, ну, насколько можно быть нормально в подобном заведении. вчера мы смотрели с ней кино (я привозила ноут), плели феньки и ели пирожныеSmile) собираюсь к ней на этих вых-х опять.
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Чт Май 10, 2012 11:44 am

    добра, што зь ёй добра ўсё!
    вы ўсе малайчыначкі Exclamation Exclamation Exclamation Very Happy

    а з-за чаго яна зноў туды ўгадзіла?..
    Полина
    Полина


    Сообщения : 116
    Дата регистрации : 2011-08-29

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Полина Пт Май 11, 2012 9:52 am

    Андрусь из Рэха что-то пока не поднимает, как только буду знать - напишу.
    Полина
    Полина


    Сообщения : 116
    Дата регистрации : 2011-08-29

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Полина Ср Май 16, 2012 2:07 pm

    Итак, форс-мажор(
    Рэха не успевают до нас доехать в воскресенье. Пока напишу в жж о музыкантах, на фейсбуке писала раньше, ещё к 13 мая, там какой-то чел обещал помочь.
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Ср Май 16, 2012 2:12 pm

    Полина пишет:Итак, форс-мажор(
    Рэха не успевают до нас доехать в воскресенье. Пока напишу в жж о музыкантах, на фейсбуке писала раньше, ещё к 13 мая, там какой-то чел обещал помочь.

    Паліна, калі атрымаецца ў рабят з Магіі (дарэчы, можа, ужо вядома што? а тое часу зусім мала..), то болей нічога нідзе не пішы!
    нам хопіць 3-ох выступоўцаў: струнны квартэт, знаёмы Ірыны і магія.
    болей будзе і па часе зашмат (бо мы ж яшчэ і конкурс жадаем правесьці, і новы нумар абдумаць, яшчэ і псіхолагі ірыніныя з дзецьмі жадаюць пазнаёміцца прыехаць), і завесьці іх будзе вельмі складана.

    Таму калі Магія можа, дакладна - не пішы!
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Чт Май 17, 2012 8:51 am

    Во чё Саша напісаў:

    "Карацей дзяўчыны з філармоніі могуць у нядзелю ў любы час. Будзе іх 5 чалавек (4 скрыпкі ды віаланчэль). Там можна усіх адразу на бусіке завезці."

    нам застаецца вызначыцца з часам!
    прапаноўваю выязджаць зь Менска а 10.00. і плянаваць быць у івянцы а 11.00.

    Як вам??

    Ірыначка, атрымаецца ў такі час у вашага музыкі і кіроўцы? псіхолагі гэты раз едуць, ці наступны?
    І што там з Магіяй?

    І яшчэ. тыя, хто ня едуць, але куплялі падарункі - давайце дамовімся, як іх перадаць!
    foksalissa
    foksalissa


    Сообщения : 127
    Дата регистрации : 2011-10-28
    Возраст : 40
    Откуда : Минск

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  foksalissa Чт Май 17, 2012 11:01 am

    для Тани и Сергея можем передать завтра после 16 или в сб в течение дняSmile
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Чт Май 17, 2012 11:40 am

    foksalissa пишет:для Тани и Сергея можем передать завтра после 16 или в сб в течение дняSmile

    дзякуй! Smile

    калі хто зможа забраць у сб - цудоўна. а я дык толькі ў нядз вяртаюся ў Менск, таму магу заўтра да 17-і ў цэнтры, ці а 17.30
    Полина
    Полина


    Сообщения : 116
    Дата регистрации : 2011-08-29

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Полина Чт Май 17, 2012 11:47 am

    Я пока про магию отписать не могу, не помню пароль от своего жж, я с телефона пока что, часа через два дома прочитаю. Но если что вроде музыканты еще какие-то есть, на всякий случай
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Чт Май 17, 2012 12:00 pm

    Полина пишет:Я пока про магию отписать не могу, не помню пароль от своего жж, я с телефона пока что, часа через два дома прочитаю. Но если что вроде музыканты еще какие-то есть, на всякий случай

    Ну і цудоўна.
    Пакуль у нас такі расклад:

    транспарт:
    аўтобус на 10 пас + машына на 4 пас
    Ітого 14 месцаў

    людзі:
    4 валантэры + 5 чал квартэта + 1 мужчына-музыка
    Ітого 10 чалавек

    Вынік:
    Застаецца 4 месцы для Магіі/запасных музыкаў/псіхолагаў

    П.С.: я пасьля 2-ух начных пераездаў за абаранак па-любому ня сяду, таму калі што, дадатковым прыйдзецца ехаць аўтобусам..
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Utochkina Чт Май 17, 2012 2:06 pm

    А кто едет от валантеров? Нужно ли еще что-то помочь?

    P.S. Я вернулась
    Полина
    Полина


    Сообщения : 116
    Дата регистрации : 2011-08-29

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Полина Чт Май 17, 2012 2:07 pm

    Скажите, а я еду?)
    Ну то есть, если что, я могу.
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Пт Май 18, 2012 5:43 am

    Utochkina пишет:А кто едет от валантеров? Нужно ли еще что-то помочь?

    P.S. Я вернулась

    УРА, што ты вярнулася!!! Smile)))
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Пт Май 18, 2012 5:46 am

    Дзяўчаты, 4 валантэры, якіх я лічыла - гэта Каця, Паліна, Саша і я. Хаця тут мяне асяніла, што я яшчэ Ірыну не спытала..
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Пт Май 18, 2012 11:08 am

    НАРОД!

    НІХТО НЯ ЗМОЖА ПАД'ЕХАЦЬ НА Гурскага,15/6 ДА 16.30 ЗАПЛАЦІЦЬ ЗА АЎТОБУС???

    http://www.spr.by/minsk-i-minskiy-rayon/avtobusniy-park-5-370247.html
    Utochkina
    Utochkina


    Сообщения : 297
    Дата регистрации : 2011-08-24
    Возраст : 41
    Откуда : Беларусь, Минск

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Utochkina Пт Май 18, 2012 11:48 am

    Мара пишет:НАРОД!

    НІХТО НЯ ЗМОЖА ПАД'ЕХАЦЬ НА Гурскага,15/6 ДА 16.30 ЗАПЛАЦІЦЬ ЗА АЎТОБУС???

    Мара уже позвонила, сказала, что все ок. Саша нашел автобус и успеем заплатить за него.

    Можно выдохнуть)))
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Пт Май 18, 2012 11:50 am

    Усе сустракаемся ў нядзелю а 10.00 на аўтоб. прып. ля ст. м. "Каменная горка"!!!

    МЕСЦАЎ У АЎТОБУСЕ 19!
    ТАМУ ЕХАЦЬ МОЖНА ЎСІМ!
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Пт Май 18, 2012 12:09 pm

    Ірыначка, Паліна сказала, што ад Магіі людзі будуць, так што калі ў вашага музыкі не атрымаецца, не турбуйцеся і можаце замену не шукаць!
    Вы браліся за падарункі Веры і Каці Падбярэзкінай.

    Калі камусьці набыць зусім не пасьпяваеце, скажыце СЁНЬНЯ мне - я куплю!

    І захапіце, калі ласка, ссабой грошы з гранта 900.000 - бо Саша са сваіх сёньня закладзе.
    Дзякуй!
    foksalissa
    foksalissa


    Сообщения : 127
    Дата регистрации : 2011-10-28
    Возраст : 40
    Откуда : Минск

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  foksalissa Пт Май 25, 2012 10:40 am

    Катю Макарову выписали и она уже в Ивенце!
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Re: Помощь детям-инвалидам в Ивенце

    Сообщение  Мара Пт Май 25, 2012 10:49 am

    foksalissa пишет:Катю Макарову выписали и она уже в Ивенце!

    УРА!!! Very Happy
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty уражаньні ад паездкі

    Сообщение  Мара Сб Май 26, 2012 3:04 pm

    Не магу не падзяліцца ўражаньнямі ад паездкі ў Івянец - дзяўчаты-хлопцы, гэта было
    КЛАСНА!

    На такім добрым пазітыўчыку, так цёпла і па-свойску, па-сяброўску, і, што галоўнае, так плённа!! Very Happy

    Усе ранейшыя прагна прыдумлялі сабе тэмы да новага нумара, ды яшчэ і новыя дадаліся!!!
    Я, канешне, само сабой, разумею, што калі мы прыедзем увосень правяраць, выканана будзе вельмі мала, але, народ, ІМ ЦІКАВА! і я н ы ж а д а ю ц ь !

    Ад колькіх мы чулі: "буду ў Італіі, часу ў мяне будзе шмат, вось і буду пісаць - будзе чым заняцца!"
    А як актыўна яны ў ключыліся ў абмеркаваньне новых тэмаў!!!
    А некаторыя ўзялі ажно па 3 Exclamation

    Ну і, канешне, пыталі пра ўсіх пра вас, калі будзіце, чаго няма, калі прыедзем наступны раз Smile
    Проста мне вельмі-вельмі хочацца падзяліцца і з вамі тым задавальненьнем, што я атрымала - нашая задума працуе Wink І як-ніяк, а не дарма мы гэта ўсё і столькі шмат Very Happy
    Дзякуй усім вам cheers

    П.С.: SofTeq з канцэртам да ніх едзе, усё ж, 10 чэрвеня. Для нас 2 варыянты: ці гэтыя выходныя прапусьціць, ці ехаць зь німі разам. Я асабіста прапаноўваю прапусьціць, і ўжо паехаць на тыдзень пазьней, але з псіхолагамі, каб яны лепей пазнаёміцца маглі
    Мара
    Мара


    Сообщения : 499
    Дата регистрации : 2011-08-24

    Помощь детям-инвалидам в Ивенце - Страница 10 Empty Сяргей Таранаў

    Сообщение  Мара Сб Май 26, 2012 4:09 pm

    Народ, у гэтым годзе Сяргей выпускаецца.
    Ён едзе ў інтэрнат для дарослых.
    Там нават газету выпускаць, і тое, ніхто не прапануе.

    Ён зараз вельмі актыўна ўключыўся ў працу па газэце. Сам узяўся да кожнага дзіцячага артыкула намаляваць асобную ілюстрацыю, узяўся напісаць ажно 3 артыкулы на розныя тэмы!..

    І яго скіроўваюць у дарослы інтэрнат, дзе будзе целік і кніжкі. на ўсё жыццё..

    Ён ХОЧА вучыцца праграмаваньню, вэб-дызайну ці там хоць чаму такому. Але няма бацькоў, якія б дапамаглі са складаным пошукам і выбарам. Адміністрацыя ж ужо вызначылася зь ягоным лёсам.

    Я ня ведаю, што прапанаваць! Драздоўскаму пакуль не датэлефонілася.
    Таня прапанавала знайсьці агульнымі намаганьнямі яму бук, 3G і аддаленага памагатага, які будзе сам яго вучыць..

    Можа, у вас ці вашых знаёмых ёсьць яшчэ варыянты???

      Текущее время Сб Апр 27, 2024 8:47 pm